У Хмельницькому освятили каплицю Пам’яті жертв радянських репресій (ВІДЕО)У п'ятницю, 23 листопада 2018 року єпископ-ординарій Леон Дубравський OFM у співлужінні єпископа-помічника Яна Нємца та інших священиків очолив Святу Месу в намірі жертв комуністичних репресій у костелі св. Анни оо.-єзуїтів у Хмельницькому на Гречанах та освятив каплицю Пам’яті жертв радянських репресій, споруджену у 2014-2017 роках у дзвіниці храму.

Вона присвячена католикам, котрі проживали на теренах колишнього СРСР, і були вбиті під час комуністичних репресій, у тому числі внаслідок так званої 'польської операції' НКВС у 1937-1938 роках. На стіні каплиці справа знаходиться хрест, горозинтальна частина якого є копією Туринської плащаниці, а на вертикальній вказані прізвища 1500 жертв репресій з Гречан, Проскурова, Шаровечки і Мацьковець. Жертвам комуністичних репресій присвячені також ікони Хресної дороги, на яких зображено сцени з життя репресованих радянською владою.

На урочистості були присутні місцеві віряни, представники польських організацій та дипломатичного корпусу Польщі, а також гості із Польщі.

 

Про це повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на rkc.in.ua