В Києві відбувся симпозіум «Плідне зерно»У суботу, 10 листопада 2018 року, в Інституті релігійних наук святого Томи Аквінського в Києві відбувся симпозіум «Плідне зерно» з нагоди 450-ї річниці реформи Ордену Босих Кармелітів (1568–2018).
 
Його підготували босі кармеліти у співпраці з доміканцями, які опікуються Інститутом святого Томи Аквінського. Для участі у симпозіумі прибуло багато слухачів, найбільше з Києва, Бердичева та Гвоздави, де служать брати босі кармеліти, а також із Харкова, Житомира, Хмельницького та інших міст України. До симпозіуму долучилися священики й черниці з різних згромаджень і представники Української Греко-Католицької Церкви.

Розпочав симпозіум привітанням отець Віталій Козак OCD з парафії Воздвиження Святого Хреста з Києва, який був модератором і перекладачем під час зустрічі.

Далі зі вступним словом виступив Апостольський Нунцій в Україні архієпископ Клаудіо Гуджеротті, який передав вітання та благословіння Папи Римського Франциска.
 
Першу конференцію на тему «Незвичайна історія. Народження першої спільноти босих кармелітів» виголосив отець Юзеф Кухарчик OCD, делегат Краківської провінції босих кармелітів в Україні.  Він розповів про народження в містечку Дуруело в Іспанії першої спільноти, де служив брат Йоан, який пізніше став святим Йоаном від Хреста.  

Конференцію на тему «Місійний дух Кармелю. Прибуття босих кармелітів до України» прочитав отець-доктор Щепан Прашкевич OCD, який довго був провінціалом Краківської провінції, а зараз служить у Конгрегації у справах святих у Ватикані. Він говорив про етапи служіння босих кармелітів в Україні.  

«Святе Письмо як сила й динамізм надії в духовності святої Терези від Ісуса» – такою була назва конференції отця Віталія Храбатина з Української Греко-Католицької Церкви.

Після смачного обіду симпозіум продовжився конференцією «Марійний дух Кармелю – шлях екуменічного поєднання в Марії». Її прочитав отець Павло Урбанчик OCD із монастиря босих кармелітів у Черній (Польща). 

Далі на тему «Духовна пісня Святого Йоана від Хреста. Містика, яку Церква в Україні не повинна забути» говорив отець Рафаїл Мишковський OCD, настоятель Всеукраїнського санктуарію Матері Божої Святого Скапулярію в Бердичеві.

Наприкінці симпозіуму відбулася чудова вистава під назвою «Пісня пісень» про святого Йоана від Хреста та святу Терези від Ісуса. Підготувала її театральна студія «Notes de Vita» з Бердичева.

На завершення слово взяв отець Бенедикт Крок OCD, настоятель парафії Воздвиження Святого Хреста в Києві, який служить в Україні з 1992 року.
 
 
Про це повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на КМЦ.