Понтифік, який захищав сім"ї і боровся за святість родинного життя - спецконференція у ВашингтоніПонтифік, який захищав сім"ї і боровся за святість родинного життя. Про цю та інші особливості духовності святого Івана Павла ІІ розповідав архієпископ Львівський, а колись особистий секретар понтифіка - Мечислав Мокшицький. Спец-конференція присвячена цьому питанню відбулася з ініціативи Лицарів Колумба у Вашингтоні

На запрошення глави Ордену Лицарів Колумба Карла Андерсона архієпископ львівський Мечислав Мокшицький взяв участь в зустрічі присвяченій духовності Папи Римського святого Івана Павла ІІ. Захід відбувся в новозбудованому національному санктуарії святого Івана Павла у Вашингтоні

У своїй доповіді архієпископ Мокшицький наголосив на важливості і досі актуальності навчання святого понтифіка, як покровителя родини. Крім того, розповів про життя за кадром понтифіка, як переживав щоденні справи Іван Павло ІІ:

"В апартаментах понтифіка на столі стояло в срібній рамці фото його батьків. Сім"я завжди була для нього дуже важливою. Але й контакти із дальшою родиною Іван Павло підтримував впродовж цілого життя. Про зацікавлення долями родичів свідчила переписка з кузенами свого батька. Взаємні візити і відвідини. Все це свідчило про велику повагу з якою Кароль Войтила підходив до стосунків з тими, хто творив одну спільноту за спільним походженням"

"Вартості в людей різні і в різній конфігурації. Великим здобутком завжди є помічати вартості яких інші не помічають, приймати їх. Ще більшим досягненням є процес видобування в іншому вартості, які без нас би змарнувалися. Через це також видобуваємо вартсоті у собі. І ця праця над світом вартості відбувається в сім"ї і в родині, в процесі пізнавання себе і іншого. Через 20-ть років після книжки "Любов і відповідальність" Іван Павло ІІ опублікував документ - родинну адгортацію „Familiaris consortio” наприкінці якої написав: „Майбутнє світу іде через родину”. Її доповненням була опублікована через два роки тзв "Сімейна Карта" - звернення скероване переважно до представників влади, яка засуджувала соц-допомогу і економічну підтримку заможних країн біднішим, коли умовами співпраці має бути запровадження контролю народжуваності чи пропагування абортів. "

Іван Павло ІІ в адгортації „Familiaris consortio” (22 XI 1981), пригадав: „Всі члени сім"ї, кожен за своїм даром, мають благодать і відповідальний обов"язок будування день за днем "komunii" спільноти людей, створюючи з сім"ї "школу збагаченої людяності".  Відбувається це через благодать і любов: до дітей, до хворих i старших; через щоденну взаємну службу всіх; через ділення зручностями, радостями і стражданнями” (FC, 21). 

 

Про це повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на rkclvivua.