Сайт зачинений. Просимо вибачення за незручності.

Конгрегація в місті Абердін відколюється від Шотландських єпископальних християнПрихожан не влаштовує відхід від Біблійного вчення
 

Конгрегація в місті Абердін відколюється від Шотландської єпископальних християн, оскільки прихожан не влаштовує відхід від Біблійного вчення, повідомляє christiantoday.

Конгрегація Вестхілльскої общинної спільноти християн (Westhill Community Church) в Абердіні розлучається з Шотландськими єпископальними християнами (SEC) після того, як 83 відсотки членів конгрегації проголосували за відхід. У своєму рішенні про відокремлення духовенство і парафіяни підкреслюють, що стурбовані «все більш ліберальною траєкторією» руху SEC, - повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на Седмицю.

Канонік Йан Фергюсон (Ian Ferguson), ректор Вестхілльської спільноти християн, відзначив в своєму інтерв'ю службі новин Англіканської спільноти, що пастори SEC прийняли за останні роки «цілий ряд рішень», які конгрегація «не в силах сприйняти». «Клір і парафіяни нашої церкви відчули, що більш не можуть рухатися по траєкторії, пропонованої SEC, - зазначив пастор Фергюсон, - оскільки хочуть зберегти вірність Біблійному віровченню в дусі братерства з більш широким Англіканським співтовариством христянських спільнот, яке зараз буквально розпадається на частини через рішення деяких провінційних парафій». За його словами, Вестхілльській спільноті буде потрібен якийсь час на вироблення подальших кроків, але при цьому у нього немає ніяких сумнівів, що «ми залишимося в Англіканському співтоваристві».

«Ми отримали дивовижну і надихаючу підтримку з самих різних куточків світового Англіканської спільноти - зокрема, від примасів Нігерії, Уганди і Сіднея, і всі вони твердо схвалили наші дії і всіляко нас підтримали, - каже пастор Фергюсон. - Для всіх нас в конгрегації це був дуже болючий час нашої історії, і нам довелося прийняти важке рішення, але нам не залишалося нічого іншого з огляду на позиції, зайняті SEC, і особливо її останніх рішень по болючих питань».

Ені Даер (Anne Dyer), головний пастор Абердинский і Оркнейський, заявила, що «глибоко засмучена» цією новиною. «Я буду продовжувати роботу з Вестхіллом, коли вже ми вже приступили до переговорів про можливе відділення, - зазначила Даер. - Я буду і далі молитися за ректора, причт і членів конгрегації ще багато тижнів і місяців».

 Марк Стрейндж (Mark Strange), примас (перший єпископ) Шотландської єпископальної спільноти християн (SEC), також зазначив, що сприйняв новину про відділення Вестхілльської громади «з глибоким сумом». Тепер, за його словами, він молиться за те, щоб «в цьому випробуванні, яким би він не був болючим для всієї спільноти, місцевої єпархії та широкого євангельського співтовариства в цілому, ми завжди пам'ятали, що прагнемо посильно служити людям як смиренні учні Христові».

«Для Шотландської єпископальної спільноти християн(SEC) має величезне значення її приналежність до Англіканської спільноти, і ми невпинно працюємо над тим, щоб зміцнити наш внесок в її діяльність, - продовжує примас Стрейндж. - Наші примаси зараз готуються до участі в Ламбетській конференції 2020 року і вже почали запрошувати на неї примасів з усієї Англіканської спільноти, готуючись надати їм щедру гостинність у нас в Шотландії. Ми будемо продовжувати наші молитви за єдність і взаєморозуміння, щоб і далі нести місію Господню як нашій нації, так і всьому світу».

У 2017 році Шотландська спільнота християн (SEC) втратила свою позицію серед лідерів всесвітнього Англіканської спільноти християн після того, як проголосувала за вінчання одностатевих шлюбів в своїх храмах. Вже багато років в Англіканському співтоваристві християн поглиблюються розколи з питань допустимості гомосексуалізму. При цьому SEC і  спільнота англікан у США проявляють все більше лібералізму в питаннях його визнання, в той час як інші провінції спільноти - і особливо провінції південної півкулі планети - вперто відстоюють традиційне віровчення з цих питань. Спільнота християн США  (Episcopal Church in the USA) навіть піддалася санкціям Англіканської спільноти християн в 2016 році після того, як повернула дозвіл своєму духовенству проводити таїнство церковного вінчання одностатевих пар.