Сайт зачинений. Просимо вибачення за незручності.

Найпоширеніша відповідь британців на питання про віру - «Не знаю» - дослідженняДослідження «State of Theology» ( «Стан теології») показало, що для сучасних британців головною відповіддю на питання про Ісуса Христа, гріх, Біблію, спасіння і інші аспекти християнського віровчення є варіант «я не знаю».

Опитування було проведено в 2018 році міжнародною християнською організацією Ligonier Ministries у співпраці з консалтинговою компанією ComRes.

Дослідження дає можливість оцінити богословські уявлення жителів Великобританії - як серед практикуючих християн, так і населення в цілому. Результати свідчать, що багато британців, як і раніше сумніваються в вірі.

Так, з твердженням «Є один істинний Бог, єдиний в трьох особах: Бог Отець, Бог Син і Бог Святий Дух» погодилися 29% опитаних, в той час як 32 відсотки заявили про свою незгоду, а ще 32% відповіли «я не знаю ».

З твердженням про фізичне (тілесне) воскресіння Ісуса погодилися лише 20 відсотків опитаних жителів Британії; 46% не згодні з цим, ще 34% заявили «я не знаю».

«Це насправді трагічно, коли ви дивитеся на опитування і бачите, що багато хто говорить:« Я не знаю », - прокоментував результати дослідження Стівен Ніколс (Stephen Nichols), головний науковий співробітник Ligonier Ministries. - Це не просто питання життя і смерті, це питання вічного життя і вічної смерті. Не може бути важливих питань, ніж питання цього дослідження, і тому ці "я не знаю" викликають серйозне занепокоєння ».

Опитування серед 520 практикуючих християн також показало, що майже дві третини (64%) з них вважають, що Бог приймає поклоніння всіх релігій, включаючи іудаїзм та іслам.

За оцінками дослідників, у Великобританії налічується 2 мільйони християн-протестантів, і вони домінують протягом століть в країні. 

Згідно з даними опитування, протестанти демонструють доктринальні помилки. Серед протестантів поширені помилкові богословські погляди. Так, більше половини (52%) вважають, що Святий Дух - це сила, а не особистість. Третина протестантів каже, що Бог приймає поклоніння від послідовників всіх релігій, не тільки християнства, а й іудаїзму, і ісламу,- повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на invictory.org