У Китаї звільнили з в'язниці пастораКитайський пастор з провінції Гуйчжоу, якого, як вважають, влада піддала тортурам, щоб він зізнався в шпигунстві, звільнили з в'язниці у вівторок, 21 червня,- повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на СNL та asianews.

Міжнародна правозахисна група Всесвітня християнська солідарність (CSW) заявила, що після завершення його двох з половиною років ув'язнення пастора Янга Хуа церкви Living Stone випустили, але, він страждає тепер від проблем зі здоров'ям і потребує лікування.

Янг був поміщений у в'язницю з грудня 2015 року. Державні чиновники звинуватили його в шпигунстві проти Комуністичної партії після того, як зробили рейд на його дім молитви, де вилучили комп'ютер і жорсткий диск.

Адвокат Чжао Йонглін стверджував в січні 2017 року, що Янга катували і ображали, змушуючи його зробити помилкове визнання, хоча чиновники заперечують звинувачення.

Пастора також примусили дивитися на закриття його молитвоного дому після того, як чиновники опечатали офіс будівлі і призупинили банківські рахунки.

«Хоча ми вітаємо звільнення пастора Янг Хуа, ми впевнені, що він ніколи не мав бути засуджений спочатку. Пастор Янг Ху і пастор Су Тяньфу став мішенню через те, що керував спільнотою, яка займалася мирною релігійною діяльністю, служив своїй громаді і підтримував потребуючих членів згромадження «- сказав Мервін Томас, виконавчий директор Christian Solidarity Worldwide (CSW).

«Ми вкрай стурбовані утисками влади незалежних релігійних громад в Китаї, зокрема довільні затримання і тортури для чинення тиску на релігійних лідерів з метою припинення їх діяльність - додав він. - Ми закликаємо владу припинити всі переслідування християн та інших і негайно і беззастережно звільнити всіх тих, хто був затриманий у зв'язку з їх релігією або переконаннями ».

ChinaAid представила додаткову інформацію про звільнення Яна, зазначивши, що, перебуваючи у в'язниці, пастор підхопив васкуліт. Через некваліфіковану медичну допомогу він не міг ходити. Під час свого перебування у в'язниці він також страждав на діабет. 

ChinaAid стверджує, що суд над Янгом і винесення вироку були сфальсифіковані владою.