Сайт зачинений. Просимо вибачення за незручності.

Індонезія: дитина, поранена під час вибуху в церкві, померлаДворічна дівчинка, поранена 13 листопада від вибуху в індонезійській церкви, померла. Вона стала першою жертвою теракту, здійсненого ісламськими екстремістом,- повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на blagovest.

Олівія Інтан Марбун грала з іншими дітьми у дворі протестантської церкви в Самаринда (провінція Східний Калімантан), коли спрацював саморобний вибуховий пристрій. У лікарню були доставлені четверо дітей: Олівія, яка пізніше померла від отриманих ран і опіків, Трініті Хутахаян (4 роки), Аніта (4 роки) і Альфаро Сінага (5 років). Троє дітей залишаються у важкому стані.

Всі постраждалі належать до етнічної групи батак і є членами Батакської протестантської церкви.

Поліція заарештувала ймовірного терориста - Джо Бен Мухаммада Аченга Курна, відомого як Джоханда. Раніше він відбував термін за участь у терористичній діяльності. Передбачається, що Джоханда пов'язаний з терористичною організацією «Ісламська держава».

32-річний ісламіст був заарештований у травні 2011 по звинуваченню в підготовці терактів в науково-технічному центрі під Джакартою і в одному з християнських храмів. Отримавши три з половиною роки в'язниці, він був умовно-достроково звільнений в 2014 з нагоди мусульманського свята «Ід Мубарак». В Індонезії існує традиція амністувати в цей день в'язнів-мусульман, а на Різдво - в'язнів-християн. Багато громадських діячів країни побоюються, що цей захід може привести до вседозволеності для терористів.

Замість каяття в раніше скоєному Джоханда повернувся до терористичної діяльності. За словами глави індонезійської поліції Тіто Карнавіана, він є членом ісламістського руху «Джамала Ансхорут Таухид», заснованого Абу Бакаром Баширом. Останній був засуджений в серпні до 15 років позбавлення волі за фінансування підготовки бойовиків в провінції Ачех.

Крім Джоханди за підозрою в організації вибуху в церкві були заарештовані ще п'ять чоловік.

Синод протестантських церков в Індонезії виступив із заявою, в якій назвав теракт в Самаринда «гуманітарної трагедією». За допомогою актів насильства неможливо вирішити ніякі проблеми, підкреслюється в документі. «Ми закликаємо поліцію діяти невідкладно, - пишуть лідери індонезійських протестантів. - Не можна терпіти нетерпимість в будь-яких її проявах »