Межа гріха
Звісно, молодята мають навчитися поступатися одне одному, змінювати власну думку, відмовлятися навіть від дуже бажаних речей, якщо цього вимагає правильне розуміння добра в сім’ї.
Однак є незламна межа: не можна погоджуватися на моральне зло, тому що це зруйнує відносини. Тут не може йтися про ЖОДНИЙ СВЯТИЙ СПОКІЙ, тому що в результаті все може закінчитися дуже сумно.
Велика сила жінки
Жінка, роблячи невиправдані вчинки, згодом шукає розради у сімейного психолога, щоб поскаржитися, розповісти про СВОЮ біду, справжню життєву драму. І тоді їй дуже важко сказати, що вона мала змогу не допустити цього, що сама теж причетна до цієї трагедії. Вона у всьому звинувачує лише чоловіка, але ж могла зарадити цьому. Мала велику силу, жіночу силу не допустити зла. Іноді жінка стверджує, що її «половина» взагалі не здатна виконувати функції чоловіка і батька. Чому тоді вийшла за нього? Чому обрала його батьком своїх дітей?
Кожна жінка відповідає за те, якого батька обрала для своїх нащадків. Пишу це не для того, щоб завдати комусь болю. Прагну застерегти дівчат, часто наївних, від необміркованого одруження лише для того, щоб не залишитися «старою дівою», або тому, що «з ним так добре».
Святість у подружжі
Основним мотивом протистояти злу в стосунках жінки й чоловіка, а водночас джерелом сили, має бути усвідомлення основної мети подружжя, чітко визначеної Христовою Церквою. Цією метою є святість. Отже, основне завдання дружини щодо чоловіка і чоловіка щодо дружини - допомога в досягненні святості, спасіння, адже ще в день одруження перед Богом і людьми вони пообіцяли, що спрямовуватимуть одне одного на шлях святості. Проте замість того, щоб ставати святими, вони чомусь почали погано ставитися одне до одного. Це свідчить про те, що вони занедбали свої шлюбні обіцянки і подружні.
Іноді мені видається, що деякі подружжя, думаючи, що найнадійнішим шляхом до спасіння є мучеництво, створюють вдома такі умови, щоб хтось один, як мученик, обов’язково потрапив до Раю. Насправді не такою має бути турбота про спасіння найближчої людини.
Із книги Яцека Пуліковського "12 порад для жінок, що прагнуть подружнього щастя"