Представники Бюро УГКЦ з питань екології взяли участь у громадських слуханнях стосовно добудови двох енергоблоків на ХАЕСВ Івано-Франківському обласному будинку рад відбулися громадські слухання щодо добудови 3-го та 4-го енергоблоків на Хмельницькій атомній електростанції загальною потужністю 2000 МВт.

Про плани проведення добудови розповів заступник головного інженера з нових блоків Хмельницької АЕС Геннадій Самосєй, який зазначив, що будівельна готовність третього та четвертого енергоблоків ХАЕС становить 75% та 28% відповідно. Також було озвучено ціну питання, яка за попередніми оцінками складає 72 мільярди гривень.

В громадських обговореннях взяли участь представники Бюро УГКЦ з питань екології, очільник доктор Володимир Шеремета та о. Михайло Дзуль, екореферент Івано-Франківської архієпархії.

Очільник церковної екологічної інституції висловив занепокоєння стосовно численних ризиків, які супроводжують історію атомної енергетики, і поставив питання щодо механізмів гарантування безпеки та відшкодування. Доктор Шеремета висловив також фаховий сумнів щодо економічного обґрунтування дешевизни струму, виробленого на АЕС, зауваживши, що при цьому до загальної калькуляції не враховується низка факторів, як наприклад заходи з безпеки, обслуговування та демонтажу після проектного терміну експлуатації і захоронення радіоактивних відходів.

Керівник Екобюро УГКЦ констатував: «Питання енергозабезпечення – це передусім питання стратегічного планування та вибору існуючих альтернатив згідно з критеріями безпеки, економічної доцільності, впливу на довкілля, блага людини і сталого та цілісного розвитку суспільства». Таким чином: «більш мудрим, економічним, а також соціально та екологічно відповідальним було б відповідне інвестування у відновлювальну енергетику, підвищення енергоефективності та впровадження заходів з енергозбереження».

Нагадуємо, що коментарі та зауваження до звіту ОВД щодо добудови 3-го та 4-го енергоблоків на ХАЕС можна надіслати до Мінприроди за адресою Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

Про це повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на  Інформаційну службу Бюро УГКЦ з питань екології.